Pożegnanie absolwentów 2017

Home » Nowości » Pożegnanie absolwentów 2017
30.06.2017

Czego trzeba żałować, gdy stąd przyjdzie odejść? Wszystkiego… wszystkiego!

Słowa te stały się mottem uroczystości pożegnania klas trzecich Gimnazjum Publicznego
im. Arkadego Fiedlera w Dębnie.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władzy w osobie Starosty Powiatu Myśliborskiego, pani Danuty Patkowskiej, Burmistrza Miasta pana Piotra Downara, Radnego Miasta pana Pawła Chrobaka, przedstawicieli Rady Rodziców, dyrektorów szkół podstawowych, dyrekcji i nauczycieli gimnazjum, oraz rodziców naszych absolwentów. Wśród gości obecna była również pani doktor Schulze, koordynator szkolnej współpracy polsko – niemieckiej.

W dniu 22 czerwca 2017 r.  mury naszej szkoły opuściło 154 uczniów. Był to wyjątkowy rocznik, który zapisał się w historii gimnazjum wieloma sukcesami. Tytuł Najlepszego Absolwenta  zdobyły aż trzy uczennice: Julia Bogacka z klasy III h, Natalia Janiak z klasy III h oraz Malwina Wojewoda z klasy III a. Wzruszającym momentem było wręczenie nagrody specjalnej - niespodzianki przez Starostę Powiatu Myśliborskiego panią Danutę Patkowską, uczennicy klasy III e Paulinie Walaszczyk, za jej szereg działań artystycznych. Burmistrz Miasta ufundował nagrody laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych oraz najlepszym sportowcom. Nasi gimnazjaliści otrzymali również stypendia naukowe i sportowe.       

Nagrodę Burmistrza Miasta zdobyła laureatka z geografii i finalistka z fizyki, języka polskiego oraz języka niemieckiego Malwina Wojewoda, uczennica z klasy III a. Stypendia naukowe otrzymały cztery uczennice, Julia Bogacka z klasy III h, Natalia Janiak z klasy III h, Malwina Wojewoda z klasy III a oraz Weronika Wolska z klasy III g.

Jak co roku nagrodzeni zostali uczniowie, którzy zdobyli najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego. W tym roku byli to następujący uczniowie: Malwina Wojewoda z klasy III a, Wiktor Dziedziuch z klasy III b oraz Paweł Wolski z klasy III a.

Nagrodę Burmistrza Miasta za wysokie osiągnięcia sportowe otrzymały uczennice z klasy III d w składzie: Paula Patrzykąt, Marta Chabasińska, Klaudia Zielonka III d, uczennice z klasy III g: Izabela Cisek, Karolina Pliś, Wiktoria Olechnowicz i Klaudia Szeptuch z klasy III e, oraz Weronika Broda i Łucja Piotrowska z klasy III a. Stypendium Sportowe Dyrektora Szkoły zdobył uczeń z klasy III b, Jacek Semenyszyn.    

Gimnazjaliści otrzymali również nagrody za wysokie wyniki w nauce, sukcesy w sporcie, działalność na rzecz szkoły i środowiska. Dokładne informacje znajdują się  w przygotowanej na tę uroczystość prezentacji multimedialnej, której link podany jest poniżej.

Pożegnanie absolwentów miało bardzo uroczysty charakter, goście mogli obejrzeć wystawkę prezentującą sukcesy uczniów kończących szkołę. Za całość uroczystości odpowiedzialni byli wychowawcy klas trzecich. Naszym absolwentom życzymy sukcesów w nauce w wybranych przez siebie szkołach ponadgimnazjalnych, aby to wszystko, co zostało im przekazane przez wychowawców i nauczycieli przyniosło efekty. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i dwóch prezentacji multimedialnych, Pożegnanie absolwentów 2017 oraz Wspomnienia absolwentów 2017.

tekst i prezentacje multimedialne: Monika Kubica,
 zdjęcia: Damian Podstawczuk